درباره دوربین های دید در شب استار لایت و نحوه عملکرد آنها چقدر می دانید؟

استار لایت به چه دوربین هایی گفته می شود؟

دوربین‌های Starlight دوربین‌های امنیتی با حسگرهای ویژه استار لایت هستند که می توانند با کمترین نور ممکن بهترین تصویر را به صورت رنگی ارائه دهند.

و این یعنی “چیزهایی را به وضوح ببین که چشمان تو نمی توانند ببینند”!

در حقیقت چشم انسان در زمانی که میزان نور کمتر از 20 LUX  باشد، به سختی می تواند چیزی را تشخیص دهد. دوربین‌های استار لایت، با حساسیت استثنایی ناشی از این تکنولوژی، می‌توانند تصاویر واضح‌تری از آنچه چشمان شما، حتی در حالتی که نور در وضعیت 0 LUX قرار دارد، ببینند به شما ارائه دهند.

با بهبود چشمگیر دید در شب رنگی، دوربین‌های امنیتی استار لایت می‌توانند در موقعیت‌های گسترده مانند نظارت بر منازل، فروشگاه ها، دانشگاه ها، مدارس، هتل،پارکینگ ها و… استفاده شوند و همچنین این دوربین ها در فضای باز از جمله حیاط، سالن اجتماعات، خیابان، فرودگاه، بزرگراه ها و غیره می توانند بسیار موثر واقع شوند.

حتی نوعی از دوربین‌های استار لایت وجود دارند که قابلیت استفاده در تحقیقات جغرافیایی، نظامی و ملی را برآورده می‌کنند. مثل دوربین‌های استار لایت که در زیر آب استفاده می‌شوند.

همچنین برخی از دوربین های مینی استارلایت بدون سیم نیز در دسترس هستند که برای نظارت مخفی تر و مؤثرتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

این دوربین ها چگونه کار میکنند؟

احتمالا این سوال برای شما هم ایجاد شده است که چگونه دوربین‌های استار لایت می توانند تنها با نوری اندک در شب و یا حتی بدون نور، تصاویر رنگی ثبت کنند؟

در واقع، فناوری حسگر استار لایت از طریق محو و کنترل کردن نور اضافی و مصنوعی در سطح بالا منجر به ایجاد این حساسیت استثنایی و دید در شب واضح‌تر می‌شود.

به بیانی دقیق تر، دوربین های استار لایت از سنسورهایی با اندازه بزرگتر، دیافراگم بازتر و کاهش سرعت شاتر استفاده می کنند تا نور کافی را برای شناسایی چهره انسان و شماره پلاک فراهم آورند، حتی زمانی که چشمان انسان چیزی را نمی بیند.

تفاوت بین دید در شب IR و Starlight چیست؟

دوربین های استار لایت برای ثبت تصاویر رنگی در شب مورد استفاده قرار می گیرند اما دوربین های IR  تصاویر را به صورت سیاه و سفید ثبت و ذخیره می کنند.

می‌توان دید در شب استار لایت را به عنوان نسخه واضح‌تر و پیشرفته‌تر دید در شب IR در نظر گرفت.

در واقع دید در شب استارلایت از نظر وضوح و کیفیت، تصویر رنگی و بهتری نسبت به دوربین های دید در شب IR معمولی دارند.

و این به این دلیل است که دوربین‌های استار لایت می‌توانند از نور محیط حداکثر بهره را ببرند و با حسگرهای پیشرفته تصاویری برتر و رنگی ارائه کنند.

 

مزایای دوربین های Starlight که آنها ر از انواع دیگر برتر می کند:

  • دوربین های امنیتی Starlight در شب تصاویر رنگی و واضح تری را نسبت به انواع دیگر دوربین ها ( IR یا EXIR ) به صورت می توانند ثبت کنند. این دوربین ها دارای حسگر فوق‌العاده حساس و لنز خاصی هستند که می توانند تصویر دید در شب رنگی را با وضوح HD(مانند محبوب‌ترین دوربین‌های 1080p موجود در بازار) ارائه کنند.

 

  • شما می توانید شماره پلاک و چهره افراد را در طول شب به وضوح ببینید، در حالی که دوربین های دیگر به دلیل استفاده از تکنولوژی مادون قرمز قادر به شناسایی این جزئیات نیستند.

 

  • تصاویر دوربین های IP Starlight نسبت به انواع دیگر ماندگاری بیشتری دارند. به این معنا که در طول زمان افت کیفیت کمتری بسیار کمتری دارند. به علاوه دید رنگی واضح تری دارند. در مقایسه با دوربین‌های IR که برای تولید تصاویر به بازتاب نور مادون قرمز متکی هستند، دوربین‌های استار لایت از نورهای طبیعی دیگر اجسام حتی در شرایط کم نور استفاده می‌کنند. و بنابراین می‌توانند جزئیات بیشتری از محیط مورد نظر مانند خواندن پلاک، تردد مردم، سهولت شناسایی چهره و.. را تصویر برداری و ثبت کنند.
admin1 ۲ بهمن ۱۳۹۷ 0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.