چرا به دوربین مدار بسته نیاز داریم؟

امروزه دوربین های مدار بسته یکی از اجزای لاینفک امنیتی، قابل اطمینان و کمک مدیریتی اصلی در منازل، اماکن تجاری، ادارات و مراکز دولتی و هر منطقه با کارکرد به خصوص خود، محسوب می شوند. نقش مهم این سیستم ها در کنترل، حفاظت و افزایش ایمنی اماکن غیرقابل انکار است. دوربین مداربسته به عنوان یکی از ساده ترین سیستمها برای راه اندازی و یکی از مقرون به صرفه ترین سیستمهای امنیتی، تقریباً در هر کسب وکاری برای محافظت استفاده میشود.

این سیستم ها می تواند امنیت ملک شما را به طور چشمگیری افزایش دهد، از خانواده شما محافظت کند و آرامش خیال را برای شما به ارمغان آورد. بنابراین ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با 7 مورد از مهمترین وظایف دوربین مداربسته آشنا کنیم.

 

  • بازدارندگی از جرائم: در حقیقت میتوان اینگونه عنوان کرد که نخستین و اصلی ترین دلیل استفاده از دوربین های مداربسته جلوگیری از جرائم، حفظ امنیت وسایل و دارایی های شما و افزایش ایمنی خانواده می باشد. دوربین مداربسته می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده بزرگ برای مجرمان عمل کند، به خصوص وقتی صحبت از سرقت های از پیش برنامه ریزی شده باشد. بدیهی است، استفاده از یک سیستم امنیتی قوی می تواند احتمال سرقت از محل کار یا منزل شما را تا حد زیادی کاهش دهد و یا امکان پیگیری و جبران خسارت پس از حادثه را برای شما آسان تر کنند.

 

  • کمک به مدیریت: در تمامی اصناف و محیط ها، همواره افراد سودجویی هستند که با ادعاهای کذب و دورغین قصد سودجویی دارند. اگر محیطی به این سیستم های نظارتی مجهز نباشد، ممکن است نتواند شواهد کافی مبنی بر کذب بودن ادعاهای طرف خود ارائه دهد و محکوم به پرداخت هزینه های گزاف شود؛ چنانکه تاکنون بارها و بارها این اتفاق افتاده است. پس چه بهتر که با مجهز کردن محل کار یا زندگی خود به یک سیستم امنیتی قوی و حرفه ای از تحمیل هزینه های بی دلیل معاف شوید.

 

  • کمک به اداره بیمه: یکی از مواردی که دوربین مدار بسته می تواند بسیار مفید واقع شود، هنگام وقوع حوادث ناگوار می باشد که شرکت بیمه می تواند با استناد به تصاویر ضبط شده، تصمیم درست و عادلانه ای اتخاذ کرده که حق و حقوقی از کارفرما، کارگر و شرکت بیمه ضایع نشود.

 

  • کمک به اجرای صحیح احکام قضایی: تصاویر ثبت شده توسط دوربین های مدار بسته، هنگام وقوع جرائم و خسارات می توانند نقش بسزایی در صدور عادلانه احکام قضایی داشته باشند.

 

  • نظارت و کنترل محل کار یا خانه در زمانی که حضور ندارید: با استفاده از سیستم های نظارت تصویری، با خیالی آسوده منزل یا محل کار خود را ترک کنید. این سیستم ها با استفاده از تکنولوژی انتقال تصاویر بر روی گوشی همراه، توسط بستر اینترنت به شما این امکان را می دهند تا زمانی که حضور ندارید، با استفاده از موبایل یا رایانه شخصی خود، بر محل مورد نظر به صورت زنده و آنلاین نظارت کنید.

 

  • دوربین های مداربسته را می توان در نقاط حساس و خارج از دید در اطراف خانه نصب کرد، تا در صورت شنیدن صدای غیرعادی و مشکوک و یا کنترل اطراف محل برای کسب آرامش بیشتر، بتوانید محیط مورد نظر خود را بدون نیاز به ترک خانه بررسی کنید. برخی از این سیستم ها با بهره گیری از قابلیت انتقال صدای دو طرفه، امکان شناسایی بازدید کننده و پاسخ دادن به افراد پشت درب منزل را بدون نیاز به مراجعه به ورودی فراهم می کنند که این ویژگی می تواند برای سالمندان یا افراد دارای محدودیت بسیار مفید باشد.

 

  • کمک به پلیس در شناسایی مجرمان: دوربین مدار بسته فقط یک سیستم پیشگیرانه نیست، بلکه می تواند به اثبات جرم نیز کمک کند. اگر در بدترین حالت، اموال شما مورد سرقت، آسیب یا تخریب قرار گرفت، یا اگر حادثه ناگوار دیگری در مجاورت دوربین های شما رخ داد، فیلم دوربین مداربسته شما کمک بسیار بزرگی به ضابطان قضایی در شناسایی مجرمین و حل پرونده به نیروی پلیس خواهد کرد. اجرای عدالت و امنیت، برای آرامش همه جوامع حیاتی است.
admin1 ۲۸ تیر ۱۴۰۱ 0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.